در خریداینترنتی عینک به چه نکاتی توجه کنیم؟

folder_openمجله
commentبدون دیدگاه

چرا خرید آنلاین عینک؟

اصلا چرا باید آنلاین، عینک بخریم؟ تصمیم به خرید اینترنتی عینک، شاید از خرید آنلاین دیگر پوشیدنی‌ها سخت‌تر باشد. عینک وسیله‌ای است که  اگر مطابق با سلیقه‌ی فرد نباشد و صورت او را اذیت کند برایش قابل استفاده نخواهد بود. اما خرید آنلاین عینک نسبت به خرید از مغازه مزایایی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به امکان مقایسه‌ی نامحدود بین قیمت‌ها، مدل‌ها و رنگ‌ها اشاره کرد.

 

عینک‌ فروشی‌های آنلاین معمولاً امکان تست چند محصول انتخاب شده توسط کاربر در منزل را برای کاربرانشان فراهم می‌کنند و در صورت عدم رضایت ضمانت بازگشت محصول نیز دارند. علاوه بر این امکانات، در سایت‌های فروش عینک آنلاین انواع راهنما برای راهنمایی کاربر برای انتخاب درست تهیه شده است و به کاربران در انتخابشان بسیار کمک خواهد کرد.

 خرید اینترنتی عینک و انتخاب عینک فروشی آنلاین

برای خرید اینترنتی عینک اول باید عینک فروشی آنلاین مورد نظر را انتخاب کنیم. یک عینک فروشی آنلاین، لازم است مجوزهای مربوط به کسب و کارهای اینترنتی را داشته باشد. امکان مرجوع کردن کالا از بایدهای قانونی و امکان تست چند فریم عینک منتخب در منزل یا ارسال رایگان سفارش از مزیت‌های یک عینک فروشی آنلاین یا همان خرید اینترنتی عینک است. در سایت‌های عینک فروشی آنلاین، عینک‌های طبی و آفتابی به طور قطع و بنا بر امکانات فروشگاه بعضا عینک‌های مخصوص کودکان، کامپیوتر، مطالعه، لنزهای طبی و رنگی و لوازم جانبی عینک مانند دستمال، قاب و بند هم عرضه می‌شود.

کدام فریم عینک برای من مناسب است؟

انتخاب فریم مناسب هنگام خرید آنلاین عینک

۱- انواع فریم

اولین چیزی که از یک عینک به چشم می‌آید ظاهر آن است. از معروف‌ترین شکل‌های فریم می‌توان به خلبانی، مربع، گرد، گربه‌ای، مستطیل، پروانه‌ای، بیضی اشاره کرد. فریم‌هایی مانند پروانه‌ای یا گربه‌ای انتخاب‌های جسورانه‌تری به حساب می‌آیند در حالی که فریم‌های گرد یا مستطیل معمولا انتخاب‌های محتاطانه‌ و مطمئن‌تری هستند و اغلب با انواع پوشش همخوانی دارند. شکل‌ فریم‌های عینک به موارد ذکر شده محدود نیست و می‌تواند میدان خلاقیت طراحان آن باشد. مثلا در سال‌های اخیر، عینک‌های هندسی، قلبی یا ویفرر شکل بین جوانان محبوبیت پیدا کرده‌اند.

بعضی از عینک‌ها ممکن است تمام فریم باشند. به این معنی که فریم تمام محیط شیشه را احاطه کرده باشند. برخی دیگر نیم فریم که یعنی فقط محیط بالا یا بعضا پایین شیشه با فریم پوشیده شده یا بدون فریم که در این صورت دسته مستقیما به عدسی وصل خواهد شد.

2- تناسب شکل فریم و فرم صورت

 

 

 

 

 

باید توجه داشته باشیم هر عینکی با هر شکل صورتی هماهنگی ندارد. صورت انسان‌ها را می‌توان به طور کلی به چند دسته شکلی مثلثی، مربعی، گرد، بیضی و قلبی دسته‌بندی کرد. عینک‌های گرد معمولا به صورت‌های بیضی نمی‌آید اما مناسب صورت‌های گرد و مربعی است. از طرف دیگر، عینک‌های مستطیلی، خلبانی و مربعی بر صورت‌های گرد بهتر می‌نشیند.

اندازه‌ی عینک باید با اندازه صورت همخوانی داشته باشد. برای اندازه‌گیری صورت می‌توان از یک عینک قدیمی کمک گرفت. طول پل عینک نیز باید هماهنگ با اندازه‌ی بینی و فاصله‌ی چشم‌ها از یکدیگر باشد

۳-تناسب عینک و استایل

هر فرد باید با توجه به نیاز خود ظاهر عینک را انتخاب کند. مثلا اگر هدف فرد از خرید عینک نگه‌ داشتن آن برای سال‌های زیادی است باید این مورد را در نظر بگیرد که ممکن است محبوبیت عینک‌های فانتزی در آینده کاهش یابد یا شکل‌های جدیدتری به بازار بیایند. از طرفی اگر فرد قصد دارد چندین عینک خریداری کند و از هر کدام برای مناسبت‌های متفاوت استفاده کند، انتخاب عینک با ظاهر هندسی جالب به نظر می‌آید.

ظاهر عینک جزئی از سبک لباس پوشیدن و استایل هر فرد است و بنابراین افراد می‌توانند عینک خود را هماهنگ با سبک‌ لباس‌هایشان انتخاب کنند. مثلاً اگر شغل کسی ایجاب می‌کند هر روز با کت شلوار در محل کار حاضر شود، احتمالاً عینک مستطیلی با استایل و لباس‌های او هماهنگی بیشتری خواهد داشت.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست